MossLife. Kto sme a čo robíme?

V tomto článku prinášame zopár prekvapivých informácií o stabilizovanom machu v interiéri, o nových módnych trendoch v štylizácii domácich aj pracovných priestorov, ale aj o nápadoch, ktoré svojou jednoduchosťou menia domovy bežných ľudí na útulnejšie a prírodnejšie miesta. Pred piatimi rokmi o tom vedelo len málo ľudí, ale teraz, asi 90 percent v priemysle vie, čo to je, keď sa hovorí o stabilizovaných machoch, rastlinách a kvetoch. V posledných rokoch narástla popularita týchto rastlín a očakáva sa, že sa v budúcnosti ešte zvýši. Veľmi obľúbenými sa stali napríklad stabilizované machy a rastliny. Osobný pohľad na interiérový dizajn je neodmysliteľnou súčasťou života spoločnosti dvadsiateho prvého storočia.

“Dotknite sa prírody.”

Ponúkame steny, obrazy a iné dekorácie zo stabilizovaného machu a rastlín. Tieto rastliny sa pestujú na súkromných farmách a v lesoch. Takto vypestované a spracované rastliny pochádzajú napríklad z Francúzska, Španielska, Nórska, Fínska alebo dokonca Brazílie a Chile. Stabilizované rastliny si aj v interiéri zachovávajú svoje prírodné kvality, a to vrátane farby, vône a mäkkosti, ktorá je veľmi príjemná na dotyk. Predstavujú jeden z najjednoduchších spôsobov, ako si možno priviesť pocit lesnej prírody domov, pretože zaručujú dlhoročnú čerstvosť. Stabilizované, čiže konzervované kvety a rastliny sú 100% prírodné produkty, ktoré prešli procesom konzervácie s cieľom zachovať ich krásu. Proces stabilizácie je patentovaný spoločnosťami, ktoré sa tejto fantastickej produkcii venujú už desaťročia. Aby sa zabezpečila trvanlivosť konzervovaných kvetov a rastlín, je potrebné dbať na správnu starostlivosť a používanie týchto produktov; vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu, vysokej vlhkosti a vode.

Klient si môže navrhnúť produkt podľa vlastného štýlu v našom online dizajnéri, ktorý bol prvý svojho druhu vo svete, a tak zapracovať do interiéru machový produkt, aby prirodzene zapadol do jeho domácnosti. Pre náročnejších klientov navrhne profesionálny dizajn štúdio MossLife, a to v grafickom prevedení tak, aby finálna podoba bola čo najbližšej predstave zákazníka. Treba však rátať s tým, že mach je prírodný materiál, a preto má svoje “chybičky“ krásy, tak ako aj v prírode, listy na stromoch sú rôznej veľkosti, tvaru a farby.

„Dlhotrvajúce“

Stabilizovaný mach a rastliny sa dajú použiť ako menšia alebo veľká dekorácia do miestnosti, v ktorej sa z neho dá napríklad vytvoriť firemné logo alebo abstraktný obrazec, dá sa umiestniť na strop, na stĺpy , na lampy a iné. Môže pokrývať pokojne aj niekoľko metrov štvorcových, čím bez problémov dokáže pokryť i väčšiu plochu celej steny.

Interiérové stabilizované machy sú bezúdržbové, nevyžadujú žiadnu opateru. Nepotrebujú denné svetlo ani vodu. Zlepšujú akustické kvality priestoru, pretože absorbujú vibrácie a zvuk, a tým vytvárajú pokojnejší a aj psychologicky útulnejší priestor. Prirodzene, je však dôležité brať do úvahy prírodné vlastnosti machu, a preto tento materiál nie je odporúčané umiestňovať do blízkosti krbov, radiátorov či na priame slnko. Odporúčaná vlhkosť v interiéri je približne od 40 do 70%.

Ďalšou zvláštnou výhodou machových stien je ich fyzikálne-biologická schopnosť absorbovať prebytočný oxid uhličitý zo vzduchu, čo v ľuďoch môže vytvárať pocit čerstvejšej a zdravšieho priestoru v miestnosti, a niekedy dokonca aj v celom dome.

“Milujeme machy, pretože sú tak krásne a inšpirujúce.”

Stabilizované machy a rastliny existujú vo viacerých druhoch. Najpoužívanejšie druhy u MossLife sú sobí mach, plochý mach, kopčekový mach a veľká škála stabilizovaných rastlín. Farebná škála ponúkaného sobieho machu je sama o sebe veľmi široká, nakoľko existuje asi 30 rôznych farebných odtieňov, kde si každý určite nájde tú správnu farbu a to vrátane červeného, ružového alebo aj tyrkysového machu. Samozrejme nechýba ani široká paleta prírodných farieb v zelených či hnedých odtieňov.

Životnosť týchto produktov je dlhá niekoľko rokov, líši sa podľa druhu machu a rastlín, samozrejme závisí aj od miesta umiestnenia produktu. Produkcia samotných stabilizovaných rastlín je maximálne prírodná, to znamená, že neobsahuje žiadne toxické látky či alergény. Majú minimálnu šancu napadnutia hmyzom či plesňami. MossLife ponúka vo svojom portfóliu aj servis stabilizovaných produktov.

Väčšina projektov na mieru má dodaciu lehotu v rozmedzí dvoch až troch týždňov, ale ani pri realizácii špeciálne náročných projektov obvykle čakacia doba nepresahuje dĺžku dvoch mesiacov.

Medzi najčastejšie používané druhy machu patrí plochý, a to pre jeho vizuálne kvality pripomínajúc zarastenú plochu lesa. Existuje viacero druhov tohto machu. Vytvára pomerne kontinuálne a jednoliate plochy, pre jeho obyčajnosť a jednoduchosť je práve tento mach najpoužívanejší. Samotný plochy mach nemusí byť plochý, chce to len viac fantázie a kreativitu. Dajú sa z neho vytvoriť fantastické kopce pripomínajúce hory a v spojení s guľovým machom, ktorý vyzerá, ako klasický zelený vankúšik s jemnými chĺpkami je takáto stena či obraz lahôdka na oko.

Kopčekový mach, ktorý sa vyníma svojím tvarom tvoriac zaujímavé, nepravidelné oblé tvary má tiež svoje čaro. Tento druh machu je však najdrahší, a preto nie veľmi často vidíme stenu z kopčekového machu, pretože cena týchto projektov sa vie vyšplhať veľmi vysoko. Žiadanou je kombinácia kopčekového a plochého machu v pomere približne 30 a 70 percent.

Islandský mach nazývaný ako “mach sobí”, rastie vo voľnej prírode v oblastiach tundry, vytvára zarastené plochy na viacerých miestach našej planéty. Mach sobí vďačí za svoje meno aj faktu, že tvorí významnú zložku jedálneho lístka najme sobov.

Projekty z machov výborne výrazne dopĺňajú aj stabilizované rastliny a kvety, ktoré sú spracované a prispôsobované podmienkam typickým pre interiérové použitie. Rastliny sú vhodné nie len ako doplnok do obrazu či steny, ale aj ako dekorácia do vázy. Žiadanými sú veľmi stabilizované ruže.

„Nákladovo efektívne dekorácie“

Stabilizované ruže a kvety vydržia dlho, to tiež znamená, že sú super ekonomické. Nebudete musieť nahradiť svoje kvetinové dekorácie každých pár dní, ako by ste museli robiť s čerstvými kvetmi. Budete si môcť vychutnať svoje konzervované kvety po dobu jedného roka a viac bez toho, aby ste investovali do iných prípravkov na starostlivosť o rastliny. Sú skvelou cestou vpred v našej modernej dobe. Fantastickou investíciou, šetrné k životnému prostrediu a sú samozrejme nadčasové svojou krásou a vôňou. Všetky ponúkané ruže a rastliny pochádzajú aj z etických fariem, ktoré sú určené na udržanie planéty zelenšou.

Zelené steny a obrazy v interiéri môžu pomôcť zvýšiť našu sebaúctu, pohodu a urobiť z nás optimistickejších, čím sa zníži stres, úzkosť a depresia. Pri aplikácii vo firemnom prostredí potlačujú nezáujem chodiť do práce. Podľa prieskumu majú rastliny veľký vplyv na každý interiér, vďaka čomu sú uvoľňujúce a stimulujúce.

Cieľom je poskytnúť zákazníkom možnosť vychutnať výhody skutočnej prírody vo vnútri domova, kancelárie, hotela, reštaurácie alebo i obchodného centra. Machy robia každý interiér oveľa lepší a pútavejší. Projekty sa vyrábajú podľa individuálnych želaní klienta. Každý záujemca má teda možnosť zvláštnym a originálnym spôsobom spestriť svoj interiér, ale hlavne doň vniesť trošku prírody. Nezabudnite však zvoliť tie správne rastliny pre svoj zamýšľaný dekor. Musíte iba popremýšľať o tom, aký účinok vás uspokojí.

Nechajte sa inšpirovať a oživte svoj interiér ešte dnes. Transformujte váš priestor z monotónneho prostredia na priestor, ktorý vytvára prepojenie s prírodou.

-m-