Milujete zelené rastlinné steny, ale nie náklady na ich údržbu? Machové zelené steny sú odpoveďou!

Machové zelené steny sa rýchlo stávajú omnoho populárnejšie ako živé steny, pretože sú bez nákladová, efektívna alternatíva. Machová stena nevyžaduje údržbu a má dlhú životnosť. Tiež nie sú na rozdiel od živých zasadených stien citlivé na teplotné alebo svetelné výkyvy.
Kombináciou plochého, guľového machu a 3D reklamy môžeme vytvoriť unikátne dizajnérske textúry a firemné logá. Zelené steny sa používajú v interiéri pre firmy, domácnosti a nehnuteľnosti, ktoré chcú vytvoriť jedinečný dekoratívny priestor. Zelené steny dodávajú farbu a jedinečný dizajnový prvok do hál, kancelárii, zasadacích miestností, chodieb, recepcií alebo obývacej izby v byte. Vytvárajú silné vizuálne upokojenie pre klientov a potenciálnych zákazníkov. Zelená stena zabudovaná do firemného prostredia môže pomôcť zlepšiť tvorivosť a potlačiť nezáujem o pracovisko.

Materiály ktoré používame:

Cladonia stellaris – mach sobí

Ekologicky dôležitý druh lišajníka, ktorý vytvára kontinuálne rohože na veľkých plochách zeme v boreálnych a arktických oblastiach okolo obvodového severu. Tento druh je v zimných mesiacoch preferovaným zdrojom potravy sobov a karibu, má dôležitú úlohu pri regulácii  cyklovania živín a pôdnych mikrobiologických spoločenstiev. Lišajníky sa taktiež zberajú a predávajú ako “falošné stromy” pre modely v architektúre alebo modelárstve. Cladonia stellaris je vynikajúci tlmič hluku v interiéri a je nehorľavý. Zaujímavosťou je, že vykonáva 
hygroskopické pohyby, tie sú založené na napučiavacej schopnosti v závislosti od vlhkosti. Preto odpudzuje napríklad hmyz.

Guľový mach

Tento mach ma prevažne tvar kompaktných vankúšikov s vaječným tvarom, nepravidelným tvarom, ktoré vytvárajú jedinečnú textúru. Mach je najbežnejšie v rozmeroch, šírka 5 cm až 25 cm a výška sa pohybuje medzi 4 cm až 10 cm. Mach pestovaný v lesoch európy.
Guľový mach je dostupný v 3 farebných odtieňoch.

Plochý mach

Mach je trávnatého vzhľadu, najbežnejšie vysoký 2 až 3 cm.
Prírodný mach zozbieraný z lesných oblastí v západnej a strednej Európe a podrobený procesu stabilizácie. Plochý a pomerne homogénny lesný mach. Má prirodzenú, tmavo zelenú farbu a mierne pernatú štruktúru. Rastú aj v extrémnych podmienkach a výborne sa prispôsobujú vnútorným podmienkam.
Plochý mach je dostupný v 3 farebných odtieňoch.

Stabilizované rastliny

Vďaka stabilizácii si rastliny zachovávajú svoje prirodzené farby a mäkkosť, čo ich predurčuje na dlhodobé interiérové výzdoby. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu. Stromy, trávy a listy vydržia 3 až 5 rokov. Absolútna bezúdržbovosť (bez vody, bez požiadaviek na svetlo). Minimálna šanca napadnutia rastlín hmyzom alebo plesňami.


Preglejka

Pevný stavebný materiál vyrobený z viacerých vrstiev drevenej dyhy. Jej kvalitu udáva počet vrstiev, lepidlo ktorým je zlepená a kvalita dyhy.

MDF

MDF sa vyrába z drevených vlákien, prepojených syntetickým lepidlom, za použitia teploty a tlaku. Sú určené pre použitie v nábytkárstve, stolárstve, frézarských dielňach a ďalšie použitie v interiéri.

OSB

OSB dosky sú plošne lisované dosky lepené z orientovaných sypaných triesok, podľa normy DIN EN 300. Veľmi vysoký stupeň orientácie triesok v smere vlákien krycích vrstiev zaručuje najlepšie technické parametre a veľmi dobrú tvarovú stálosť. Vlastnosti dosiek ich predurčujú k najširšiemu použitiu v exteriéri aj interiéri.

Masív

Masív patril už od pradávna k najžiadanejším materiálom v stavbárskom priemysle. Drevo je unikátna živá surovina, ktorej vzhľad určujú jej jedinečné fyzikálne vlastnosti (farba, lesk, textúra, vôňa, vlhkosť). Svoje uplatnenie si tak zaslúžene našlo i v nábytkárskom priemysle.