machove obrazy a steny mosslife machový obraz

Milujete zelené rastlinné steny, ale nie náklady na ich údržbu? Machové zelené steny sú odpoveďou!

Machové zelené steny sa rýchlo stávajú omnoho populárnejšie ako živé steny, pretože sú bez nákladová, efektívna alternatíva. Machová stena nevyžaduje údržbu a má dlhú životnosť. Tiež nie sú na rozdiel od živých zasadených stien citlivé na teplotné alebo svetelné výkyvy.

Kombináciou plochého, guľového machu a 3D reklamy môžeme vytvoriť unikátne dizajnérske textúry a firemné logá. Zelené steny sa používajú v interiéri pre firmy, domácnosti a nehnuteľnosti, ktoré chcú vytvoriť jedinečný dekoratívny priestor. Zelené steny dodávajú farbu a jedinečný dizajnový prvok do hál, kancelárii, zasadacích miestností, chodieb, recepcií alebo obývacej izby v byte. Vytvárajú silné vizuálne upokojenie pre klientov a potenciálnych zákazníkov.

Zelená stena zabudovaná do firemného prostredia môže pomôcť zlepšiť tvorivosť a potlačiť nezáujem o pracovisko.

Stabilizované produkty a materiály ktoré používame:

sobi mach island reindeer mosslife

Cladonia stellaris – mach sobí

Alebo aj Islandský mach, je ekologicky dôležitý druh lišajníka, ktorý vytvára kontinuálne rohože na veľkých plochách zeme v boreálnych a arktických oblastiach okolo obvodového severu. Tento druh je v zimných mesiacoch preferovaným zdrojom potravy sobov a karibu, má dôležitú úlohu pri regulácii  cyklovania živín a pôdnych mikrobiologických spoločenstiev. Lišajníky sa taktiež zberajú a predávajú ako “falošné stromy” pre modely v architektúre alebo modelárstve. Cladonia stellaris je vynikajúci tlmič hluku v interiéri a je nehorľavý. Zaujímavosťou je, že vykonáva 
hygroskopické pohyby, tie sú založené na napučiavacej schopnosti v závislosti od vlhkosti. Preto odpudzuje napríklad hmyz.

Ponuka sobí mach:

ponuka sobí mach island reindeer cladonia mosslife
kopcekovy mach mosslife ball boll gulovy

Guľový, kopčekový mach

Tento mach ma prevažne tvar kompaktných vankúšikov s vaječným tvarom, nepravidelným tvarom, ktoré vytvárajú jedinečnú textúru. Mach je najbežnejšie v rozmeroch, šírka 5 cm až 25 cm a výška sa pohybuje medzi 4 cm až 10 cm. Mach je aj  pestovaný, zbieraný v lesoch európy.
Guľový mach je dostupný v 3 farebných odtieňoch.

Ponuka kopčekový mach:

plochy mach mosslife lesny

Plochý mach

Mach je trávnatého vzhľadu, najbežnejšie vysoký 2 až 3 cm.
Prírodný mach zozbieraný z lesných oblastí v západnej, strednej Európe, aj vo svete a podrobený procesu stabilizácie. Plochý a pomerne homogénny lesný mach.
Má prirodzenú, tmavo zelenú farbu a mierne pernatú štruktúru. Rastú aj v
extrémnych podmienkach a výborne sa prispôsobujú vnútorným podmienkam.
Plochý mach je dostupný v 3 farebných odtieňoch.

Ponuka plochý mach:

Stabilizované rastliny

Vďaka stabilizácii si rastliny zachovávajú svoje prirodzené farby a mäkkosť, čo ich predurčuje na dlhodobé interiérové výzdoby. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu. Stromy, trávy a listy vydržia 3 až 5 rokov. Absolútna bezúdržbovosť (bez vody, bez požiadaviek na svetlo). Minimálna šanca napadnutia rastlín hmyzom alebo plesňami.

driftwood susene drevo dekorativne vinna reva mosslife

Sušené dekoratívne drevo

Dekoratívne sušené drevo je skvelým spôsobom, ako oživiť váš domov. Váza plná sušených konárov je skvelou dekoráciou vstupného priestoru, obývačky, recepcie. V mnohých interiéroch je sušené drevo umiestnené hneď pri dverách, tak vyplnia inak holé miesto. Vyzerajú skvele a dodávajú priestoru život. Skúste tiež položiť dekoratívne drevo na stôl alebo do vázy v rohu miestnosti. Budete prekvapení, ako dobre vyzerá ozdobné drevo v interiéri, konáre. Sušené drevá majú veľa druhov, veľkostí a farieb. Je potrebné ho správne vybrať a objednať. Pri veľkom rozmere to môže byť naozaj drahá položka.

Obľúbené je aj Driftwood,
Naplavené drevo, ktoré sa pôsobením vetra, prílivu alebo odlivu dostalo na pobrežie alebo pláž mora, jazera alebo rieky.

Naturálny plochý mach, jablkovo zelený kopčekový mach.

Naturálny plochý mach, svetlo zelený kopčekový mach.

Kompletná ponuka rastlín je len pre obchodných partnerov.

Konštrukčné materiály ktoré používame: