Milujete zelené rastlinné steny, ale nie náklady na ich údržbu? Machové zelené steny sú odpoveďou!

Machové zelené steny sa rýchlo stávajú omnoho populárnejšie ako živé steny, pretože sú bez nákladová, efektívna alternatíva. Machová stena nevyžaduje údržbu a má dlhú životnosť. Tiež nie sú na rozdiel od živých zasadených stien citlivé na teplotné alebo svetelné výkyvy, takže sa môžu používať kdekoľvek v interiéri (vonkajšie použitie a priame slnko sa však neodporúča).
Kombináciou plochého, guľového machu a 3D reklamy môžeme vytvoriť unikátne dizajnérske textúry a firemné logá. Zelené steny sa používajú v interiéri pre firmy, domácnosti a nehnuteľnosti, ktoré chcú vytvoriť jedinečný dekoratívny priestor. Zelená stena je skvelá voľba pre akýkoľvek vnútorný priestor, ktorý chce využívať výhody machu a rastlín. Zelené steny dodávajú farbu a jedinečný dizajnový prvok do hál, kancelárii, zasadacích miestností, chodieb, recepcií alebo obývacej izby v byte. Zelené steny vytvárajú silné vizuálne upokojenie pre klientov a potenciálnych zákazníkov. Zelená stena zabudovaná do firemného prostredia môže pomôcť zlepšiť tvorivosť a znížiť obavy z pracoviska.

Rastliny ktoré používame:

Cladonia stellaris – mach sobí

Ekologicky dôležitý druh lišajníka, ktorý vytvára kontinuálne rohože na veľkých plochách zeme v boreálnych a arktických oblastiach okolo obvodového severu. Tento druh je v zimných mesiacoch preferovaným zdrojom potravy sobov a karibu, má dôležitú úlohu pri regulácii  cyklovania živín a pôdnych mikrobiologických spoločenstiev. Rovnako ako mnoho iných lišajníkov, Cladonia stellaris používajú ľudia priamo pre svoje chemické vlastnosti, pretože mnohé sekundárne metabolity sú antimikrobiálne (napr. Usnínová kyselina), sú aj významné z hľadiska využiteľných obsahových látok v lekárstve, kozmetike a pod.. Lišajníky sa taktiež zberajú a predávajú ako “falošné stromy” pre modely v architektúre alebo modelárstve. Cladonia stellaris je vynikajúci tlmič hluku v interiéri a je nehorľavý. Takto predávané lišajníky najprv prechádzajú procesom stabilizácie.

Guľový mach

Tento mach ma prevažne tvar obdĺžnikových loptičiek. Mach je najbežnejšie v týchto rozmeroch, šírka 10 cm až 20 cm a výška sa pohybuje medzi 4 cm až 10 cm. Mach pestovaný na farmách a pochádza prevažne z európy.
Guľový mach je dostupný v 2 farebných odtieňoch.

Plochý mach

Mach je trávnatého vzhľadu, najbežnejšie vysoký 1 až 2 cm. Mach pestovaný na farmách a pochádza prevažne z európy. Rastú aj v extrémnych podmienkach a výborne sa prispôsobujú vnútorným podmienkam.
Plochý mach je dostupný v 4 farebných odtieňoch.

Stabilizované rastliny

Vďaka stabilizácii si rastliny zachovávajú svoje prirodzené farby a mäkkosť, čo ich predurčuje na dlhodobé interiérové výzdoby. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu. Stromy, trávy a listy vydržia 5 až 10 rokov. Absolútna bezúdržbovosť (bez vody, bez požiadaviek na svetlo). Minimálna šanca napadnutia rastlín hmyzom alebo plesňami.