Vzostup stabilizovaných kvetov a rastlín

Pred piatimi rokmi o tom vedelo len málo ľudí, ale teraz, asi 90 percent v priemysle vie, čo to je, keď sa hovorí o stabilizovaných rastlinách a kvetoch. V posledných rokoch narástla popularita týchto rastlín a očakáva sa, že sa v budúcnosti ešte zvýši. Veľmi obľúbenými sa stali napríklad stabilizované ruže a machy.

Stabilizované ruže.


Vznikol nový segment dekoratívnych prírodných produktov, ktoré nekonkurujú tradičným čerstvým kvetom. Tieto kvety a rastliny majú svoje vlastné aplikácie, napríklad ruže v darčekovej krabičke alebo vnútorné vertikálne steny pokryté machom a rastlinami.

Dlhotrvajúce

Stabilizované kvety bývali populárne pri sviatkoch ako napríklad Valentín a Deň matiek, ale to už nie je pravda. Dnes vidíme rastúce požiadavky na tieto rastliny po celý rok. Sú asi 2-4 krát drahšie ako čerstvé kvety, ale samozrejme vydržia omnoho dlhšie.
Aj keď ich vaši priatelia môžu zamieňať s umelými kvetmi, konzervované ruže sú úplne prirodzené. Ako zostanú tak dlho dokonalé? Voda a všetky živiny v rastline sú nahradené prirodzenou receptúrou, ktorá udržiava rastlinu a dáva jej sviežosť až jeden rok. Stabilizované rastliny vydržia bežne 3 až 5 rokov, machy 8 až 10 rokov.

Kým čerstvé kvety sú neuveriteľne jemné a vyžadujú stálu starostlivosť, konzervované ruže nepotrebujú žiadnu údržbu. Vzhľadom k tomu, že už dostávajú všetky potrebné živiny z tekutiny vo vnútri, nepotrebujú zalievanie, správne osvetlenie alebo akúkoľvek inú špeciálnu starostlivosť. Dokonca aj bez akejkoľvek údržby budú vaše konzervované ruže vyzerať sviežo po celý rok, čo z nich robí ideálne pre milovníkov kvetov, ktorí nemajú veľa času starať sa o svoje rastliny.

Spoločnosti, ktoré sa stabilizáciou zaoberajú majú na proces patenty a certifikáty o netoxicite.

Šetrné k životnému prostrediu

Milujeme vidieť čerstvé kytice v interiéroch, ale to je veľké plytvanie a opak šetrného. Namiesto zberu čerstvých kvetov, ktoré budú v priebehu niekoľkých dní chradnúť, vám doporučujeme umiestniť konzervované ruže a kvety, ktoré vydržia roky, pomôžu byť šetrnejšími. Všetky konzervované ruže a rastliny pochádzajú aj z etických fariem, ktoré sú určené na udržanie planéty zelenšou.

Nákladovo efektívne

Konzervované rastliny vydržia dlho, to tiež znamená, že sú super ekonomické. Nebudete musieť nahradiť svoje kvetinové dekorácie každých pár dní, ako by ste museli robiť s čerstvými kvetmi. Budete si môcť vychutnať svoje konzervované kvety po dobu jedného roka a viac bez toho, aby ste investovali do iných prípravkov na starostlivosť o rastliny.

Sú skvelou cestou vpred v našej modernej dobe. Fantastickou investíciou, šetrné k životnému prostrediu a sú samozrejme nadčasové svojou krásou a vôňou.

Budúcnosť

V tomto momente nie sú tak známe ako čerstvé alebo umelé kvety, ale myslíme si, že to príde čoskoro. To bude tiež znamenať, že ľudia pochopia ich výhody. Trvalá náhrada za čerstvú kvetinovú kyticu, prírodný a obnoviteľný zdroj dekoratívnych predmetov, ktoré sa dajú použiť v rôznych kontextoch, a myslíme si, že aj za 50 rokov sa ľudia budú stále tešiť z meniacej sa a krehkej krásy sviežej kytice živých kvetov. Stabilizovaná alebo konzervovaná príroda bude využívaná na dlhodobé riešenia ako súčasť darčekových predmetov, interiérového dizajnu, módy a biofilnej architektúry.

Dizajnéri miest a interiérov nemajú záujem vyrábať len novú tvár, chcú pomôcť zmeniť svet a urobiť z neho bezpečnejšie a zdravšie miesto. Na dosiahnutie tohto cieľa sme sa zapojili do ich úsilia. Je to investícia do zdravia a blaha našej spoločnosti.

-m-