Zeleň v spálni vám zlepší spánok

Niektorí ľudia sa domnievajú, že by to mohlo byť škodlivé, pretože rastliny môžu dýchať tak, ako to robia ľudia, a emitujú oxid uhličitý v noci ako spätnú reakciu na fotosyntézu, ale ľudia a naši chlpatí priatelia produkujú viac CO2 ako rastliny. Napriek desivým príbehom je oxid uhličitý v malých množstvách v skutočnosti relatívne neškodný.

Rastliny blízko vašej postele vám môžu pomôcť dosiahnuť lepší nočný spánok. Podľa štúdií NASA izbové rastliny produkujú čistý kyslík pre vašu izbu. Napríklad Aloe vera, Brečtan, Svokrine jazyky, Monstera deliciosa, Zelenec chochlatý, Lopatkovec atď.

Je dobré vedieť, že množstvo CO2, ktoré väčšina rastlín produkuje v noci, je oveľa menšie ako množstvo ľudí a domácich miláčikov. Dalo by sa dokonca povedať, že spanie s niekým v tej istej izbe alebo posteli je menej zdravé ako spanie v spálni naplnenej rastlinami.

 Link na článok wikipedia.

Starostlivosť o vaše rastliny vám tiež môže pomôcť uvolniť sa po náročnom dni. Existujú dokonca štúdie, ktoré dokazujú, že jednoduchým dotykom  rastliny počas 2 minút znížite úroveň stresu! Pre zdravú klímu v interiéri sa nespoliehajte iba na rastliny; pravidelné vetranie, vysávanie, upratovanie, čerstvé posteľné prádlo, pohodlný matrac a dobré vankúše a v prípade potreby aj ďalšia prikrývka vám pomôžu lepšie spať a zlepšiť celkový zdravotný stav.

Rovnako ako u rastlín v ktorejkoľvek inej miestnosti doma: ešte pred výberom novej rastliny sa pozrite na svetelné a teplotné podmienky vašej spálne. Je to veľmi dôležité.

 

Ďalšia vec, ktorá zlepší váš spánok sú Esenciálne oleje.
Ak sa na silu snažíte zaspať, môže to byť frustrujúce a spôsobiť zmätok na vašom tele a mysli. Existuje niekoľko alternatívnych terapií, ktoré môžu pomôcť. Esenciálne oleje sú už roky populárnym liekom na nespavosť, pretože môžu pomôcť upokojiť náladu a povzbudiť uvoľňovanie spánkových hormónov tela a poskytnúť vám tak potrebný nočný odpočinok.

Esenciálne oleje liečia, uvoľňujú, ničia vírusy a zlepšujú náladu.

Čo je dnešným trendom?

Dnes je populárnym trendom v interiérovom dizajne stabilizovaný mach a rastliny. Mach na veľkej ploche je výborný pohlcovač zvuku.

Všetci sme boli v hotelovej izbe a počuli sme zvuky, ktoré sme možno nechceli počuť. Od milostného páru k plačajúcemu dieťaťu vo vedľajšej miestnosti až po búchajúce hotelové dvere. Žiaľ, zažijeme to často aj doma, to naozaj asi všetci. Machové steny výrazne znižujú hluk a nevyžadujú údržbu. Dokonca aj v tých najrušnejších hoteloch je jedinou potrebnou údržbou machu trochu ľahkého pofúkania stlačeným vzduchom alebo jemným pohybom prachovkou. Mach nielen zmierňuje Pachy (príjemné a nepríjemné), tiež čistí vzduch prchavých organických zlúčenín.

Okrem toho veľkú úlohu na vzhľad machu hrá osvetlenie, takže rovnaký vzhľad machu bude vyzerať inak v závislosti od osvetlenia pod ním alebo nad ním.

Úprimne povedané, všetky biofilné prvky pomáhajú urobiť nás šťastnejšími v našom interiéri, či sú to živé rastliny, stabilizované machy a rastliny, drevo, kameň… Dôležitý pre človeka je práve dotyk s prírodou.

Nenechajte sa mýliť, milujeme umenie a fotografiu rovnako ako iní ľudia, ale obrazy a fotografie nečistia vzduch a nezoslabujú zvuk vedľajších priestorov vašich susedov. Nevytvárajú v nás až taký pocit uvoľnenia ako práve zelená farba.

-m-