Živé steny vs. Stabilizované rastliny a mach

Aké sú výhody stabilizovaných rastlín?

Väčšina z nás by mohla mať úžitok z väčšieho prístupu k prírode. Keď však žijeme a pracujeme v modernom svete a meste, prístup k prírode môže byť tiež veľmi ťažký. Tí, ktorí trávia väčšinu svojho času v mestských oblastiach, môžu zistiť, že ich život a čas uteká rýchlo, neprídu takmer vôbec do kontaktu s prírodou. Je to škoda, pretože moderný životný štýl nám bráni v prístupe k jednému z najsilnejších stimulátorov nálady na planéte, ako aj k prostriedkom na podporu koncentrácie a zvýšenie produktivity.

mosslife

Machový dizajn je jedinečné moderné umenie, ktoré prináša krásu prírody každému životnému alebo pracovnému prostrediu. Jeho nenápadná značka krásy je doma takmer na každej stene. Toto moderné umenie krásne oživuje fádne steny pracoviska alebo dodáva vášmu domovu jedinečný štýl.

Existuje len málo dôvodov argumentovať proti investovaniu do umenia a dizajnu machových stien a obrazov. Tieto rastliny sú bezúdržbové, nepolievajú sa a nepotrebujú denné svetlo. Je to prakticky nulový servis po dobu niekoľkých rokov.

Živé steny

Samozrejme tu nejde o to, kritizovať krásu živých kvetov, rastlín a ich aplikáciu v životnom alebo pracovnom prostredí.

Predovšetkým je dôležité odlíšiť stabilizované rastliny od živých kvetov, rastlín a vertikálnych záhrad. Mach je neuveriteľne vytrvalá rastlina (živý alebo stabilizovaný) a môže sa mu dariť v prostrediach, v ktorých by to živé rastliny nezvládli. Môže sa použiť na vytvorenie širokej škály tvarov a nápadov. Pohlcuje CO2 a vlhkosť, vynikajúco absorbuje hluk. Živé rastliny rovnako dobre dýchajú oxid uhličitý a kyslík, čím zlepšujú kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti alebo na pracovisku.

Živé rastlinné vertikálne steny a záhrady vyžadujú servis, polievanie, hnojenie a aj prístup k prirodzenému svetlu (alebo prinajmenšom k umelým pestovateľským svetlám. Napríklad živé machové steny môžu teoreticky žiť asi 25 rokov, na udržanie tak dlho nažive si rovnako vyžadujú veľkú mieru údržby. Vyžadujú pravidelnú vodu a hnojenie, ako aj prístup k prirodzenému svetlu (alebo prinajmenšom k umelým pestovateľským svetlám). Preto je výhodné aplikovať do interiérového dizajnu stabilizované machy a rastliny.

Aj My máme radi prírodu a živé rastliny. Je na každom ktorý druh moderného interiérového dizajnu aplikuje do svojho životného prostredia.

-m-