Koľko svetla potrebujú steny z machu?

Pri kúpe machovej steny je potrebné vziať do úvahy dôležité faktory. Týmto machovým stenám sa dobre darí vo vnútornom prostredí bez priameho slnečného žiarenia. Nemali by byť umiestnené vedľa prieduchov kúrenia alebo klimazácie. Nevyžadujú žiadne zalievanie, rosenie ani postrek. Sú 100% bezúdržbové.

Ako udržíte stabilizované machové steny nažive?

Nie sú živé. Mnoho ľudí sa to pýta, ako sa starať o stabilizovanú stenu alebo obraz. Najmä pokiaľ ide o jej polievanie. Konzervovaný mach a rastliny nepotrebuje vodu, nevyžaduje údržbu. Trvácnosť niekoľko rokov, bez toho, aby ste to museli poliať. Voda tomu škodí. Záleží samozrejme od prostredia. Stačí to zavesiť a užívať si krásu bezstarostnej prírody doma!

Je toto riešenie vhodné pre človeka?

Od psychologických výhod, ako je menší stres a zlepšená produktivita, až po finančné výhody, ako sú nižšie náklady na polievanie, servis, machové steny majú čo ponúknuť. Impozantné sú aj environmentálne výhody machových múrov. Môžu zlepšiť kvalitu vzduchu aj pomôcť stabilizovať vlhkosť vo vašom interiéri, sobí mach skvelý indikátor kvality vlhkosti. Sú výborný tlmič zvuku a hluku.

Sú machové steny drahé?

Aj keď existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú náklady, ako je dizajn, doprava a inštalácia, vo všeobecnosti   je machová stena lacnejšia ako živá rastlinná stena, a to až o 40 percent. Údržbou na živej rastlinnej stene nemôžete šetriť, pretože to bude rýchlo vyzerať hrozne. Potom prídu problémy. Neraz sa stalo, že klient vymenil živú rastlinnú stenu za riešenie zo stabilizovaných rastlín, prípadne umelých. Všetko je o kvalite prostredia a kvalite údržby. Samozrejme kvalitné živé interiérové, exteriérové steny sú krásne a prospešné pre človeka. Každý sa musí rozhodnúť sám.

Priťahujú machové steny hmyz?

Stabilizované steny sú skutočné, ale nie živé, nevyžadujú obrovské množstvo vody, pôdy alebo slnečného svetla, svetla akéhokoľvek druhu a mali by byť chránené pred svetlom s vysokou intenzitou a teplom. Nepriťahujú hmyz. Treba si však dať pozor na prostredie v ktorom sa inštalujú. Ak je v blízkosti miesta kam chcete umiestniť stenu hmyz, je to problém.

Môžete mať v interiéri machovú stenu?

Stabilizované steny sú dokonalým a moderným spôsobom, ako priniesť bezstarostnú prírodu do vášho interiéru. Prístup k prírode môže byť v tomto modernom svete ťažký, najmä pre tých, ktorí žijú v mestských oblastiach. Mestá majú parky, avšak človek moc nemá čas ich navštíviť. Môžete sa však dotknúť prírody, okoreniť svoj domov tým, že na vnútorných stenách budete mať stabilizovaný mach a rastliny.

Je mach odolný voči ohňu?

Áno. Sobí mach nemožno zapáliť zápalkou ani sviečkou. Produkt bol certifikovaný podľa ISO 11925-2. Dokonca aj niektoré ďalšie stabilizované rastliny sú ťažšie zapáliteľné a horia pomalšie.

Prečo MossLife nemá eshop?

MossLife mal e-shop v svojom vzniku, v roku 2017. Potom sme si uvedomili, že každý projekt, produkt je individuálny a špecifický, takže e-shop je zbytočný. Každý produkt je jedinečný.

V prípade záujmu nás kontaktujte e-mailom. Ďakujeme.

mosslife stabilizované rastliny