FAQ

Dôležité: Stabilizované produkty sú určené výhradne pre vnútorné inštalácie. Je zakázané vystavovať stabilizovaný mach a rastliny atmosférickým faktorom (dážď, sneh, vietor, nadmerné slnečné svetlo).

> Aký rozmer viete vyrobiť  a aké sú farebné možnosti ?

V závislosti od želania zákazníka sme schopní vytvoriť všetky druhy rozmerov machových produktov umiestnených v drevených alebo iných materiáloch. Ponúkame škandinávsky mach v kombinácii s rôznymi stabilizovanými rastlinami atď. Či už chcete srdce, firemné logo – všetko je možné. Riešenia zo sobieho machu môžu byť vyrobené z červeného, ružového, modrého, zeleného alebo iného farebného machu. Dokopy existuje až okolo 30 farebných odtieňov.

> Aká je starostlivosť o mach ?

Stabilizovaný mach je bezúdržbový, takže sa nepolieva. Je dôležité aby vlhkosť v priestore kde je machová inštalácia nepresiahla hodnotu 80%. Na veľkej ploche zlepšuje akustiku miestnosti a vnútornú klímu tým, že absorbuje zvuk a CO2. Je vynikajúci tlmič hluku v interiéri a je nehorľavý.

> Aká je životnosť machových produktov ?

Jednou z hlavných výhod konzervovaných machov a rastlín je, že ich životnosť je 3 – 5 (Rastliny), ale aj 10 rokov (Machy). Životnosť a stálosť záleží samozrejme na tom kde je produkt umiestnený. Mach neumiestňujeme v príliš vlhkom alebo príliš suchom prostredí. Nemal by sa umiestňovať v blízkosti krbu, výhrevných telies, na slnečnom svetle. Časté prechody horúceho alebo studeného vzduchu mach zničia.
Nemôžete dať machovú stenu niekde, kde by sa mohla namočiť (v blízkosti tečúcej vody, čapíkov, umývadiel, fontán atď.). Porušenie týchto pravidiel je čisto na rozhodnutí klienta.
Nezodpovedáme za spôsobené škody.

“Právo na odstúpenie od zmluvy spotrebiteľ nemá, v prípade zmlúv:

na dodávku tovaru upraveného podľa priania kupujúceho alebo pre jeho osobu, ako aj tovar, ktorý podlieha rýchlej skaze, opotrebovaniu alebo zastaraniu, ..”

> Obsahujú konzervované rastliny alergény?

Produkcia machov je úplne prirodzená, bez obsahu toxických látok.

> Dochádza pri konzervovaných rastlinách ku zápachu?

Áno, pretože počas procesu konzervácie si rastliny nielen zachovávajú svoj tvar, štruktúru, ale aj éterické oleje, ktoré dodávajú určitú vôňu rastlinám. V priebehu času sa však rastlinné éterické oleje vyparujú a konzervované rastliny strácajú zápach.

Doporučujeme postriekať mach 100% prírodným esenciálnym vonným olejom, napr. Borovica lesná.

> Aký je termín dodania produktov ?

Termín dodania machových produktov je väčšinou 14 až 21 dní, v závislosti od náročnosti projektu. Pri náročných projektoch je dodanie aj viac ako 60 dní. Všetky projekty sú tvorené na mieru, podľa požiadaviek klienta.

> Robíte aj servis machových stien od iných spoločností ?

Áno. Robíme servis machových stien. Za poplatok, bez záruky. Vieme skontrolovať a nahradiť mach. Mach vyčistíme, odstránime prach a náhodné pavučiny. Vieme použiť čerstvú vrstvu farbiva a konzervačných látok, aby vydržal čo najdlhšie.